Jdi na obsah Jdi na menu
 


Alex a Coca Cola

18. 3. 2011

 

 Alex & Coca Cola  

 

Trénik na krytce

 

Ahoj! Chci Vás přivítat u dalšího příběhu. Jak jste poznali z nadpisu, bude to trénink Alexe s Collym a věřte, že jezdit   napůl divokého mustanga není nic lehkého a Alex přišel na konci s překvapivým závěrem. Budu moc ráda za komenty! Aspoň budu vědět, že to někdo čte :P

 

___

 

Ve stáji

...."Viky?!" zakřičel Alex až se to rozléhalo po celém dvoře. "Anó-jsem ve stáji Alexi." "Jé, tady jsi. Hledal jsem tě v kanclu." "Né, ještě musím dokydat malou stáj a namíchat krmení. Klára se dnes někde zdržela. Už jí asi budu muset nabídnout, aby se k nám nastěhovala... Hodně nám tu pomáhá." "Jo to jo, hele Viky nemohl bych si na chvíli vzít Collyho na pískárnu?" "COŽE?!" trhla jsem s sebou. "Ty si chceš vzít Collyho na jízdárnu?" musela jsem se ještě jednou zeptat, jestli jsem špatně neslyšela. "A co je na tom divnýho?" opáčil se na mě Alex. "Počkej, počkej, ty kterej vždycky odmítl mou nabídku projet nějakýho našeho koně, protože tvrdíš, že na Westa nemají, tak ty si chceš vzít pod sedlo Collyho?!" "No," začal Alex "je novej a od toho, co jste ho přivezli z něj cítím něco víc... Mohl by jednou něco dokázat!" "Nezapomínej, že je to napůl divoký mustang. Máme ho tu jen kvůli jeho zranění, které už je na štěstí zahojené. Ale zpátky do divočiny už ho nedám. Asi by si s ním chtěl skákat že?" "Jo." přitakal Alex. "No, to zranění  mu v tom nebrání a asi by projet potřeboval. Je pěkně divoký... Běhá po výběhu cvalem sem a tam... Troufneš si na něj?" Alex se ušklíbl: "Jinak bych za tebou nepřišel..." "Tak dobře, na hoďku si ho vem, ale budu tam taky a můžu vás rovnou fotit... Tak na co čekáš? Mazej ho nasedlat!" Alex se na podpatku otočil a odkráčel do jeho boxu v horní stáji.

 

Jízda

"Už tady na tebe čekám." podívala jsem se na ty dva. Musím uznat, že jim to velice slušelo. Alex našel Collymu nějaké starší šlachovky, vzal skokové sedlo, které nám tu zůstalo po jednom koníkovi, nasadil mu oranžovo-zelenou uzdečku s jemným udidlem, nechal šporny v sedlovně a teď tady velice elegantně kráčel s velice elegantním koněm po boku.

"To je fajn, nechtěl si nechat nasadit chrániče, tak jsem se zdržel." Podíval se na mě, zavedl Collyho do prostřed jízdárny a chtěl nasednout. Ano, nasednout chtěl, ale musela jsem se začít smát, když Cocouš zahrabal kopytem a sesunul se i se sedlem na písek a začal se válet. "Sakra koni!" zahřměl Alex. "No co, asi se mu náš písek líbí. Tak se na něj nezlob, je tady poprvé a taky je to poprvé co na něm někdo u nás chce jezdit." řekla jsem mu.

Colly si to náramě užíval!

 

:o)) moc se mu to líbilo!

cimg0064.jpg

 

 A ještě na záádech

cimg0065.jpg

 

 

 Alex pobouřeně zatahal za otěže a Colly vstal. Blaženě se otřepal a nevinýma očkama se na Alexe uličnicky podíval. "Tak šup Alexi, ať už si nahoře!" zavolala jsem na něj. "Laskavě mi neraď co mám dělat." zabručel si pro sebe Alex a znovu se pokusil nasednout. Colly očuchával písek a ustrašeně uskočil, jen co dal Alex nohu do třmenu. "No tak, Colo! Buď přece hodný." konejšil ho. Zasunil nohu do třmenu a vyhoupl se do sedla. Colly zafrkal a rozklusal se po jízdárně. "Hou, hou hochu." Přitáhl mu otěže a Colly zpomalil. Obešli krokem několikrát jízdárnu a nepartně ho pobídl do klusu. Colly okamžitě zareagoval a pěkně rovnoměrným klusem se vydal kupředu. Klusal velice elegantně! Možná, že z něj vychováme dobrýho koně, napadlo mne. Alex mu v rohu dal pobídku ke cvalu. Colly se rozběhl, ale né cvalem. Tryskal !! Pak se najednou prudce zastavil, a ....

 

 cimg0061.jpg

 

 Alex mu přeletěl přes hlavu jak pták. "Alexi!" zařvala jsem a běžela chytit pobíhajícího Collyho. "Dobrý, nic mi není." zvedl se a otřepal se tak, jako před tím Colly. "Podrž mi ho." křikl na mě a už se zase sápal do sedla. Dosedl a okamžitě Collyho rozklusal. V pravém rohu nacválal a držel ho na krátké otěži. Colly koulel očima a frkal. Když už objížděli třetí kolo cvalem, začal mu postupně prodlužovat otěž, až jel pěkně na přilnutí. Zpomalil ho do kroku a přijel ke mě. "Tak to by bylo, postav mi do prostřed nějakou menší překážku." pověděl mi a obrátil Cocouška na dlouhou stěnu. Seskočila jsem z lavičky a udělala, co mi řekl. Postavila jsem nízký dvojskok. Když bylo hotovo, vzal Collyho zase na otěž a přišel s ním k překážce. Colly se tvářil znuděně, a tak Alex na dlouhé stěně nacválal a najel na překážku.

 

 cimg0049.jpg

 

 Colly zdolal první a druhou... Bez problémů, jen, jak je vidět z fotky, tak trochu neodhadl výšku a zkočil, jakoby to byl taxis. "To je v pořádku." křikla jsem na něj. "Musíte se najít, on si musí zvyknout na tebe a ty na něho." Alex se pousmíval a poprosil mě o novou kombinaci. Tentokrát jsem mu postavila kolmák u zdi. Najeli na něj a Colly se vznesl jako pták! Ale zase neodhadl výšku.

 

cimg0052.jpg

 

 "Snad to teď bude lepší..." povzdechl si. Objel celé kolo cvalem a najel znovu na překážku. Colly naprosto přesně věděl, kde se odrazit, a nádherně se přenesl přes kolmáček. "Mám pocit, že jsem na něj přišel!" zavolal. "To bylo perfektní Alexi!!!" Co takle něco většího, napadlo mě. Zvedla jsem se a postavila jsem jim modro bílou kládu na dlouhou stěnu, zatímco Alex s ním zkoušel obrat okolo předku. "Tak můžeš" zavolala jsem na něj a Alex navedl Collyho přímo na překážku. Odrazili se.... a tak nádherně jim to vyšlo!!!! Asi už se našli, pousmála jsem se...

 

cimg0057.jpg

 

 Alex udělal malý kolo a znovu navedl Collyho na kládu. Náš napůl divoký mustang znovu předvedl podívanou pro bohy. Krok mu nádherně vyšel a on se odrazil. Alex se mu jen přispůsoboval. Poznal, že Colly potřebuje místo sám pro sebe a pak předvádí tyhle úžasné kousky.

 

cimg0056.jpg

 

 "Super Alexi! To je ono... Teda je to úžasnej skokan co?" Alex dojel až k nám, zastavil Collyho a nechal mu vytáhnout otěž. "Jo," přitakal, "v životě bych neřekl, že měl něco s nohou. Je vážně super, skoro by se mohl rovnat Westovi..." Vykulila jsem oči a znovu si přehrávala, co právě řekl. Nikdy neřekl, že by se někdo mohl schopnostma rovnat jeho miláčkovi Westíkovi... Až do teď. S otevřenou pusou jsem sledovala, jak znovu nacválává a jede na kládu. Opět nádherný výkon. Cválali teď po dlouhé stěně a Alex mu ve cvalu úplně povolil otěže. V Collym to vyvolalo takovou radost, že si poskočil. To nedělalo Alexovi poroblém-on je profesionální jezdec. Když vtom se mustang opět prudce zastavil a vzepjal se na zadní. Tak na to Alex připravenej nebyl. Zůstala mu noha ve třmenu a spadl. Naštěstí tentokrát Colly zůstal stát na místě, a tak jsem vyprostila nohu Alexovi ze třmenu a pomohla mu vstát. "Hele Alexi, vím, že se jen tak nedáš, ale nechtěl bys už ho dneska nechat být? Musím ještě dokydat a nechci tě tady nechat samotnýho." zeptala jsem se. "Teď? Děláš si srandu? Nikdy!!! S těma boxama ti klidně potom pomůžu." odsekl a nasedl.

 

cimg0063.jpg

 

 "Postav mi znovu ten malej kolmák uprostřed." zavolal na mě, zatímco klusal na stěně. Poslechla jsem, on je tu odborník... Jenže Colly měl jiný názor, a tak tu překážku prostě zbořil svým mohutným skokem a Alexovy vypadla noha ze třmenu a ztratil otěže...

 

cimg0066.jpg

 

 Alex mu škubl otěží, až poskočil. "Koukej se uklidnit Alexi, nebo z toho koně okamžitě slez!" zaječela jsem na něj. Mýmu koni nikdo škubat v hubě nebude! Alex cosi zabručel a nechal koníka projít krokem jízdárnu. Mezitím jsem mu postavila novou překážku. Malej zelenej kolmák. Alex naskočil Collyho do cvalu a nádherně překážku zdolali. 

 

cimg0053.jpg

 

Nakázala jsem mu, aby na ní najel ještě jednou, než budeme zvyšovat. Poslechl... Krásně jí přeskočili. 

 

cimg0055.jpg

 

Tentokrát z mé iniciativy jsem se vydala postavit jim velkou překážku. Alex byl pro, ale Colly jak se ukázalo asi ne. Zkončil znovu na zemi a Colly frkal a hrabal kopyty.

 

cimg0062.jpg

 

 Tentokrát bez jakéhokoli komentáře si Alex chytil Collyho sám. Nasedl a nechal ho jít v kroku, naklusal a klusal a klusal. Pak nacválal a nevedl ho na překážku, kterou skáče s Westem. Colly zafrkal, zvedl ocas a zrychlil. Odrazil se, až se i zatajil dech! Zvládl to!!! Letěli jak kdyby měli křídla!

 

 

cimg0043.jpg

 

 Alex se škádlivě pousmál a navedl Collyho znovu. Ten kůň je zázrak, jen se s ním musí umět zacházet, napadlo mě...

 

 :o))

cimg0046.jpg

 

 Ke konci už byli opravdu sehraní!!!

 

cimg0047.jpg

 

 

Zajímavá fotka 

 

cimg0058.jpg

 

 

 "Kdybych to měla zhrnout Alexi, tak jste opravdu super dvojka! Jen až budeš zase příště naštvanej, neškubej mu v hube a hlídej si jeho i sebe." řekla jsem Alexovi když ke mě přijel a seskočil. "Dnes už toho bylo dost kamaráde, co říkáš?" promlouval ke Collymu. "Posloucháš mě vůbec?" zeptala jsem se ho. "Jo poslouchám, hele, Viky, to k čemu se teď chystám udělám asi jen jednou..." začal Alex.  "Poslouchám, co je?" zeptala jsem se a hladila jsem Collyho po spocených bocích. "Chtěl bych ho trénovat." řekl najednou. Podíval se na mě, a divil se, že nejsem zaražená. "Víš Alexi, po dnešku mě u tebe nepřekvapí už nic. Chceš ho trénovat? Máš ho mít." odmlčela jsem se a pozorovala jsem jak má Alex radost. "Já mám koní až moc, že je nestíhám jezdit, když si Collyho vezmeš do tréninku, budu jen ráda..." "Tak teda moc díky! Jdu ho odvízt a dám mu odpocovačku jo?" "Jasně Alexi a nezapoměň, že jsi mi slíbil pomoc s těmi boxy!" zavolala jsem za ním. "Neboj příjdu, jen co obstarám tady tu naši Coca Colu!" a odešel z jízdárny.

 

 Řeknu Vám, trénink to byl vskutku vydařený. Colly získal trenéra, Alex získal nového koně, já mám o starost míň a myslím, že všem je fajn. Alex si může taky připsat další tři pády. Myslím, že byli tři :o)) Colly má snad před sebou slušnou skokovou kariéru...

 

 Tak co? Jak se Vám příběh Alexe a našeho nezbedného mustanga líbil? Budu ráda za každý koment... Makala jsem na tom 2 hodiny!!!

 

 TAK ŠUP! =P

 

 Vaše Venyskáááá

 

 Colly při vypuštění na pískárnu :o*

 

 

cimg0067.jpg

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

f

(mišíí, 26. 1. 2012 18:56)

krasa

suúpre

(VaJa (ranchwest.blog.cz), 20. 3. 2011 18:19)

skvělý příběh jako vždy! Ten kůň je jak rozený pro skákání!

Amálko, Míšo, Křečku

(Venduš (majtelka stáje), 18. 3. 2011 16:00)

Děkujíí Vám! <3 Všem a móóóc děkujíí! :o)) To je asik jediný, co mě ještě baví, číst si vaše komentíky :o))

WoW

(Křeček, 18. 3. 2011 15:56)

Co říct.....? WOW

:)

(Míša(www.ranchuohrady.estranky.cz), 18. 3. 2011 15:54)

Kráásná dlouhý příběh moooc se mi líbil mooc :)
taky tak jezdíme naše Mustangy a pojedou asi aj Pardubickou hlavně Sixteen ale aji možná Monty s Money uvidííme :)

:o*

(amalka, 18. 3. 2011 15:28)

je krásný,jako vždy ;)

Trerýskovi

(Venduš (majtelka stáje), 18. 3. 2011 15:22)

Děkujíí Terynko, taky je to koník od tebe <3

(Terýsek ♥, 18. 3. 2011 15:17)

Máš to krásný :DDD